На певному етапі життєвого шляху ти накопичуєш достатньо життєвого досвіду і хочеш поділитися з ним з майбутніми поколіннями. Звісно, головне у досвіді – фундаментальні речі, яких дотримуєшся ти сам, і які будуть незмінними з покоління в покоління.
Якщо 10 заповідей Божих – це набір «червоних ліній» для будь-якої людини, є інший вимір – певний набір аксіом, що описують, якою людина має бути. Для Джуринських вони мали стати такими, щоб увібрати у себе ключові чесноти людської душі.
Наші принципи відточувалися 3 роки: ми щосуботи збиралися сім'єю та працювали над ними. Як не парадоксально звучить, але на якомусь етапі нам стало зрозуміло, що для їх фіксації та передачі прийдешнім поколінням одного тексту замало, то ж ідеальною формою стало створення сімейного гербу.
Врешті вийшло так, що кожен постулат з наших життєвих принципів відображений графічно на сімейному гербі та у вигляді тексту – як опис. Для нас герб – це не «кича», не форма самоствердження. Це спосіб показати та передати нащадкам наші принципи, нашу життєву філософію.
Які ж принципи ми виписали? Ті, які ми вбрали з молоком матері. Це любов та повага до Батьківщини та батьків. Ці слова мають один корінь, і дуже красиво сполучаються один з одним: це два різних, але споріднених постулати:
• істинна велич душі, яка дозволяє людині поважати себе, полягає у щирих почуттях до своїх батьків;
• істинний шлях не втратити себе – це національна ідентичність людини, відданість справі служіння Україні, любов до рідної землі, готовність стати на її захист.
Обидва постулати є святими для Джуринських. То ж вибір золота (жовтий колір) та лазурі (синій колір) основними кольорами нашого сімейного герба не є випадковістю.
Наступний - шанобливе ставлення до жінки як до Берегині нашого роду, як життєдайної сили землі. Проста група людей від сім'ї відрізняється тим, що у сім'ї є стрижень – жінка, навколо якої обов'язково всіляко культивуються і підтримуються сімейні традиції, сімейні цінності. Символ жінки у вигляді Покрови Пресвятої Богородиці вінчає наш герб.
Наступний життєвий принцип, на якому ми ґрунтуємось, – це спадкоємність поколінь від батьків до дітей. На гербі вони зображені у вигляді щитоутримувачів. Саме тому їх двоє – як два покоління сім‘ї – досвідчене та молоде: батьки і діти. Вони разом несуть герб та життєві цінності, діти наслідують їх від батьків. Розлогий могутній дуб із розгалуженим корінням у золотому полі гербового щита уособлює довголіття та міцність сімейних стосунків. Тому проблема конфлікту батьків і дітей вирішується у Джуринських за допомогою любові та взаємної поваги.
Ще один принцип – це особиста скромність, дух лицарства, дух поваги власної та гідності інших людей. На гербі ми зобразили у вигляді лицарского шолома – простого, із відкритим забралом. Дух власної поваги та поваги до інших починається з того, що ми говоримо правду у спілкуванні і у сім‘ї, і в бізнесі, і у суспільстві.
Бджоли, що зображені на лазуровому тлі вгорі щита, символізують невтомну любов до праці, що має стати однією з головних чеснот роду Джуринських. Ми наставляємо своїх нащадків отримувати життєві блага лише власною наполегливою працею. Розташований пірамідально рій із трьох бджіл - це філософський «трикутник збалансованих інтересів», який мудро радить у кожній життєвій ситуації шукати їх рівновагу – особистих інтересів, рідних, близьких вам людей, партнерів, колег, знайомих та інтересів суспільства.
Праця як єдиний шлях стати багатим і щасливим, знайшла відображення у нашому девізі: «Мрій! Трудись! Досягай!». У розумінні Джуринських, щоб у житті чогось досягти, потрібно спочатку окреслити свою ціль, далі добряче попрацювати – і ти обов'язково досягнеш омріяного результату та станеш щасливим.